Často kladené otázky

Skúsili sme pre Vás zodpovedať najčastejšie kladené otázky.

 • Čo je projekt ModerneObce.sk?
  Komplexné cloudové riešenie webovej stránky zamerané na mestá a obce. Umožňuje získať obciam skutočne profesionálnu webovú stránku s minimálnymi nákladmi a behom pár dní od objednávky.
 • Kde všade sa dá takáto stránka využiť?
  Základnou cieľovou skupinou sú mestá a obce. Veľmi dobre je tiež využiteľná pre všetky inštitúcie, ktorých zriaďovateľom je obec alebo mesto. Sú to napríklad školy, nemocnice, ústavy sociálnych služieb atď… Pre tieto inštitúcie totiž platia pri webových stránkach rovnaké pravidlá ako pre mestá a obce.
 • Prečo si vybrať práve váš projekt?
  Len splniť zákonné požiadavky je pre nás málo, stránku obce sa snažíme podať ako moderný informačný portál zameraný na občana, ktorý drží krok s dobou. Zároveň sme neporovnateľne lacnejší ako bežná konkurencia a veľmi operatívni, hotovú stránku dostanete už do 3 dní od objednávky (prípadne do 7 aj vrátane prenesenia obsahu). Samozrejme nás môžte považovať za dôveryhodného partnera a overené riešenie, ktoré už používa viac ako 30 obcí. Dodávateľ projektu, spoločnosť EWORKS.sk s.r.o. je na trhu viac ako 10 rokov.
 • Aké sú možnosti systému?
  Skrátene, umožňuje publikovať textové stránky, novinky, súbory, galérie, videogalérie, udalosti kalendára atď… Občanom môžete zasielať SMS priamo zo stránky, alebo newslettere mailom na dennej alebo týždennej báze. Môžete si aktivovať modul “Podnet pre starostu” a diskutovať s občanmi priamo na webe. Súčasťou stránky je tiež robustný systém na zverejňovanie súborov (faktúr, zmlúv, vzn atď…).
 • Čo všetko si viem na stránke upraviť sám?
  Bez asistencie programátora si viete upraviť všetok obsah. Viete upraviť horné menu, grafiku stránky, novinky, textové podstránky, kalendár, viete nahrať súbory do zverejňovania atď… Skrátene viete upraviť všetko.
 • Aké sú obstarávacie a prevádzkové náklady?
  Obstarávacie náklady sú nulové, stránku Vám zriadime zdarma. Ak so stránkou budete spokojný a budete ju používať, bude Vám účtovaný mesačný poplatok 28€ bez DPH.
 • Aké sú ďalšie náklady alebo skryté poplatky za stránku? 
  Žiadne, 28 € mesačne je finálna suma, neexistujú žiadne skryté poplatky, ktoré by bolo nutné platiť. V cene sú zahrnuté všetky moduly a nič nie je treba doplácať. Ak používate moduly SMS, zaplatíte dodatočne len za odoslané SMSky, cena jednej je približne na úrovni 3 centov.
 • Ste oveľa lacnejší ako konkurencia… Prečo? 
  Robíme to čo konkurencia (dúfame že lepšie 🙂 ) ale oveľa efektívnejšie. Obavy či je projekt dôveryhodný absolútne nie sú na mieste. Máme viac ako 30 aktívnych miest a obcí. Ak máte akékoľvek pochybnosti, obráťte sa na hociktorého z našich klientov a spýtajte sa, ako sú spokojní.
 • Viete k stránke poskytnúť aj hosting, doménu alebo emaily? 
  Hosting stránky je zahrnutý v základnej cene 28 € a nie je ho treba doplácať (čo znamená ďalšie ušetrené náklady). Doménu a maily vám vieme zabezpečiť. Cena domény je približne 14 € ročne. Cena mailov je závislá od zvoleného mailového balíka, začína približne na 35 € ročne za 5 mailových schránok.
 • Spĺňajú Moderné obce všetky požiadavky z vyhlášky kladené na webové sídla samospráv? 
  Áno, pri vytváraní stránok sme spolupracovali s ministerstvom a konzultovali sme všetky ich požiadavky, tak aby stránky vyhoveli vyhláške. Keďže už prevádzkujeme veľmi veľa webových stránok obcí, pravidelne prechádzajú kontrolou zo strany úradov. V prípade ak je objavený nejaký nedostatok, okamžite sa vyrieši hromadne pre všetky obce v projekte.
 • Čo potrebujem k prevádzke alebo správe projektu?
  Nič extra špeciálne, stačí Vám bežný prehliadač, ideálne Google Chrome alebo Mozilla Firefox.
 • Ako rýchlo mi viete stránku dodať? 
  Ukážkovú stránku Vám vieme vytvoriť do 3 dní, hotová stránka je spravidla nasadená do 7 dní od podpisu zmluvy.
 • Mám už existujúcu stránku, ako z nej dostanem obsah na novú stránku?
  Obsah spracujeme zo starej stránky do novej zdarma v rozsahu 8 pracovných hodín. Tento objem práce spravidla stačí aby sa preniesol obsah, ak by vo vašom prípade nestačil, ďalší postup sa dohodne individuálne.
 • Potrebujem k spravovaniu stránky nejaké školenie?
  Nie, stačia Vám bežné počítačové znalosti, ovládanie práce s internetom a Windows. Každopádne nemajte obavy, radi vás zaškolíme a zatiaľ to každý bez problémov zvládol 🙂
 • Ako je to s dizajnom stránky? Je všade rovnaký?
  Všetky stránky síce používajú rovnaký dizajn, viete si ale nastaviť jeho základnú farebnú schému + farebnosť hlavného menu. Dizajn je ale navrhnutý tak, aby ho tvoril obsah. Ak teda obec použije na stránke svoje novinky, so svojimi fotkami a obsahom, celú stránku si ušije podľa svojich predstáv. Uniformita sa takto v maximálne možnej miere vytráca.
 • Konkurencia ale dizajnuje stránky na mieru, nie je to lepšie riešenie?
  Žiadny z našich hlavných konkurentov nedizajnuje stránky na mieru a používa rovnaké šablónové riešenie ako my. Síce sa to snažia všemožne zamaskovať ale nakoniec dostanete rovnakú stránku ako všetci ich klienti, len možno trošku inak zabalenú. My tento fakt komunikujeme na rovinu a celý dizajn sme koncipovali tak, aby ho tvoril obsah. Váš web bude teda o vašom obsahu.
 • Je stránka prispôsobená na použitie na mobile alebo tablete? 
  Áno, dokonca na niekoľko spôsobov. V základnej cene je responzívna verzia stránky, teda vaše stránky sa budú na všetkých zariadeniach zobrazovať správne. Náročnejší klienti si môžu dať extra vytvoriť aj mobilnú aplikáciu.
 • Aký je rozdiel medzi mobilnou (responzívnou) verziou a mobilnou aplikáciou?
  Mobilná verzia webu znamená, že webová stránka sa na mobilnom zariadení prispôsobí tak, aby bola dobre čitateľná. Mobilná verzia je zahrnutá v základnej cene a je zdarma. Mobilná aplikácia je program, ktorý si môže občan stiahnuť do Androdiového zariadenia alebo iPhonu. Mobilná aplikácia nie je v základnej cene a môže byť dopracovaná na požiadanie.
 • Kde vás môžem kontaktovať? 
  Na mobilnom čísle: 0907 502 945, na maile info@moderneobce.sk alebo na skype „Eworks.sk“.
 • Ak sa chceme stretnúť a dozvedieť viac, prídete k nám do obce? 
  V rámci našich možností áno. Obce navštevujeme osobne prevažne na západnom alebo strednom Slovensku. S obcami na východnom Slovensku preferujeme skôr Skype komunikáciu.