Často kladené otázky

Otázky na ktoré sa nás často pýtate. Ak nenájdete tú svoju, neváhajte nás kontaktovať.

 • Čo je projekt moderné obce?
  Komplexný systém pre správu webovej stránky zameraný na mestá a obce. Umožňuje získať obciam skutočne profesionálnu webovú stránku s minimálnymi nákladmi a behom pár dní od objednávky. 
 • Prečo si vybrať moderné obce?
  Stránku obce sa snažíme podať ako moderný informačný portál zameraný na občana, ktorý drží krok s dobou. Zároveň si stránka zachováva minimálne prevádzkové náklady a veľmi prehľadné financovanie. Okrem toho stránku dostanete bez obstarávacích nákladov a do 7 dní od objednávky. 
 • Čo všetko si viem na stránky upraviť sám?
  Bez asistencie programátora si viete upraviť všetok obsah. Viete upraviť horné menu, grafiku stránky, novinky, textové podstránky, kalendár, viete nahrať súbory do zverejňovania atď… Skrátene viete upraviť všetko. 
 • Aké sú obstarávacie a prevádzkové náklady?
  Obstarávacie náklady sú nulové, stránku Vám zriadime zdarma. Ak so stránkou budete spokojný a budete ju používať, bude Vám účtovaný mesačný poplatok 28€ bez DPH.
 • Aké sú ďalšie náklady alebo skryté poplatky za stránku? 
  Žiadne, 28 € mesačne je finálna suma, neexistujú žiadne skryté poplatky ktoré by bolo nutné platiť. V cene sú zahrnuté všetky moduly a nič nie je treba doplácať.
 • Viete k stránke poskytnúť aj hosting alebo emaily? 
  Hosting stránky je v základnej cene 28 € a nie je ho treba doplácať. Maily je tiež možné zakúpiť, balík ktorý obsahuje 20 mailov o kapacite 5 gb je možné zakúpiť ku stránke za 56 € ročne. 
 • Spĺňajú Moderné obce všetky požiadavky z vyhlášky kladené na webové sídla samospráv? 
  Áno, pri vytváraní stránok sme spolupracovali s ministerstvom a konzultovali sme všetky ich požiadavky, tak aby stránky vyhoveli vyhláške. 
 • Čo potrebujem k prevádzke alebo správe projektu?
  Nič extra špeciálne, stačí Vám bežný prehliadač, ideálne Google Chrome alebo Mozilla Firefox.
 • Ako rýchlo mi viete stránku dodať? 
  Ukážkovú stránku Vám vieme vytvoriť do 3 dní, hotová stránka je spravidla nasadená do 7 dní od podpisu zmluvy.
 • Mám už existujúcu stránku, ako z nej dostanem obsah na novú stránku?
  Obsah spracujeme zo starej stránky do novej zdarma v rozsahu 8 pracovných hodín. Tento objem práce spravidla stačí aby sa preniesol obsah, ak by vo vašom prípade nestačil, ďalší postup sa dohodne individuálne. 
 • Potrebujem k spravovaniu stránky nejaké školenie?
  Nie, stačia Vám bežné počítačové znalosti, ovládanie práce s internetom a Windows. Každopádne nemajte obavy, radi vás zaškolíme a zatiaľ to každý bez problémov zvládol 🙂
 • Ako je to s dizajnom stránky? Je všade rovnaký?
  Všetky stránky síce používajú rovnaký dizajn, viete si ale nastaviť jeho základnú farebnú schému + farebnosť hlavného menu. Dizajn je ale navrhnutý tak, aby ho tvoril obsah. Ak teda obec použije na stránke svoje novinky, so svojimi fotkami a obsahom, celú stránku si ušije podľa svojich predstáv. Uniformita sa takto v maximálne možnej miere vytráca. 
 • Je stránka prispôsobená na použitie na mobile alebo tablete? 
  Áno, dokonca na niekoľko spôsobov. V základnej cene je responzívna verzia stránky, teda vaše stránky sa budú na všetkých zariadeniach zobrazovať správne. Náročnejší klienti si môžu dať extra vytvoriť aj mobilnú aplikáciu, ktorej cena je 9 € mesačne. 
 • Aký je rozdiel medzi mobilnou (responzívnou) verziou a mobilnou aplikáciou?
  Mobilná verzia webu znamená, že webová stránka sa na mobilnom zariadení prispôsobí tak, aby bola dobre čitateľná. Mobilná verzia je zahrnutá v základnej cene a je zdarma. Mobilná aplikácia je program, ktorý si môže občan stiahnuť do Androdiového zariadenia alebo iPhonu. Mobilná aplikácia nie je v základnej cene a môže byť dopracovaná na požiadanie. 
 • Kde vás môžem kontaktovať? 
  Na mobilnom čísle: 0907 502 945, na maile info@moderneobce.sk alebo na skype „Eworks.sk“. 
 • Ak sa chceme stretnúť a dozvedieť viac, prídete k nám do obce? 
  V rámci našich možností áno. Obce navštevujeme osobne prevažne na západnom alebo strednom Slovensku. S obcami na východnom Slovensku preferujeme skôr Skype komunikáciu.