Často kladené otázky

Skúsili sme pre Vás zodpovedať najčastejšie kladené otázky. Ak svoju odpoveď nenájdete, neváhajte nás kontaktovať mailom, telefonicky alebo online chatom priamo tu na stránke.

Q
Čo je projekt ModerneObce.sk?
A
Inovatívne cloudové riešenie webovej stránky a mobilných aplikácií zamerané na mestá a obce. Umožňuje získať skutočne profesionálnu webovú stránku a mobilné aplikácie s minimálnymi nákladmi a behom pár dní od objednávky. Aktuálne už ModernéObce.sk využíva viac ako 150 samospráv, vrátanie mestských častí Bratislavy.
Q
Prečo si vybrať práve náš projekt?
A
Vstupom do nášho projektu sa stávate súčasťou veľkého ekosystému obcí a miest, ktorý sa kontinuálne vyvíja ako jeden celok. Všetky inovácie, moduly, legislatívne zmeny budete dostávať zdarma, takmer na dennej báze. A nie len to, tiež dostanete zdarma všetky vylepšenia, teda bude vaša stránka stále moderná. Už nikdy nebudete riešiť novú stránku a hľadať nového dodávateľa. Zostanete stále moderní. V neposlednom rade, prečítajte si naše recenzie alebo zavolajte naším klientom ako sú spokojní, veríme že nás odporučia.
Q
Aké sú výhody v porovnaní s konkurenciou?
A
Prvou zrejmou výhodou je cena a spôsob financovania. Mesačný prenájom Vám zabezpečí nulové obstarávacie náklady, ale hlavne fakt, že sa o Vás stále rovnako intenzívne musíme starať aj po rokoch. Ďalšou výhodou je cloudové riešenie, ktoré udrží vašu stránku aktuálnu a modernú a po rokoch bez nutnosti jej prerábky. Ďalej by sme mohli menovať aplikácie v Store a Playku s názvom obce (konkurencia spravidla ponúka jednu appku pre všetky obce), rýchlu a priateľskú technickú podporu atď…
Q
Môžem webovú stránku prevádzkovať bez mobilných aplikácií?
A
Áno môžete, stránka bude 100% plniť účel aj bez mobilných aplikácií a je prispôsobená aj na mobil a tablet. Mobilné appky majú ale nesporné výhody ktoré webová stránka nikdy nenahradí. Dokážu napr. zdarma neobmedzene doručovať občanom push notifikácie, používať GPS alebo fotoaparát pri zasielaní podnetov starostom atď…
Q
Viete exportovať na CUET a CRZ?
A
Áno vieme (aj keď konkurencia bude tvrdiť že nie, určite vieme). Vieme dokonca spraviť aj opačné prepojenie, teda import z CRZ a CUETu, ak má klient záujem. Okrem toho máme prepojenia na Urbis, Remek, Keo, Korwin, IFOsoft, TOPset, Virtuálny Cintorín atď… Z ďalších prepojení môžeme menovať Facebook, Instragram, Youtube atď…
Q
Môžem prevádzkovať vaše mobilné aplikácie bez vašej webovej stránky?
A
Môžete, ale je to neefektívne. Sila našich mobilných aplikácií je práve v tom, že sú bezobslužné a 100% prepojené s webovou stránkou. Ak prevádzkujete našu webovú stránku, mobilné aplikácie sa naplnia obsahom samé. Teda si nevyžadujú žiadnu extra prácu, ani extra človeka ktorý by sa o ne staral.
Q
Kde všade sa dá takáto stránka využiť?
A
Základnou cieľovou skupinou sú mestá a obce. Veľmi dobre je tiež využiteľná pre všetky inštitúcie, ktorých zriaďovateľom je obec alebo mesto. Sú to napríklad školy, nemocnice, ústavy sociálnych služieb atď… Pre tieto inštitúcie totiž platia pri webových stránkach rovnaké pravidlá ako pre mestá a obce. Klientov máme ale aj mimo samosprávu, jednoducho preto že sa im projekt páči a radi ho používajú.
Q
Aké sú možnosti systému?
A
Veľmi skrátene, všetko na stránke a v mobilných appkách si môžete upraviť sami bez našej asistencie. Systém umožňuje publikovať textové stránky, novinky, súbory, galérie, videogalérie, udalosti kalendára atď… Občanom môžete zasielať SMS priamo zo stránky, alebo newslettere mailom na dennej alebo týždennej báze. Môžete si aktivovať modul “Podnet pre starostu” a diskutovať s občanmi priamo na webe. Súčasťou stránky je tiež robustný systém na zverejňovanie súborov (faktúr, zmlúv, vzn atď…). A mnoho mnoho ďalšieho…
Q
Čo všetko si viem na stránke upraviť sám?
A
K dispozícii máte veľmi pozitívne hodnotený robustný systém na správu obsahu, ktorý bol vyvinutý presne pre mestá a obce. Bez asistencie programátora si viete upraviť všetok obsah. Viete upraviť horné menu, grafiku stránky, novinky, textové podstránky, kalendár, viete nahrať súbory do zverejňovania atď… Skrátene viete upraviť všetko.
Q
Aké sú obstarávacie a prevádzkové náklady?
A
Obstarávacie náklady sú nulové, stránku Vám zriadime a naplníme obsahom zdarma. Tak isto Vám zdarma vytvoríme mobilné aplikácie ak o ne budete mať záujem. Ak budete spokojní, bude Vám účtovaný mesačný poplatok v závislosti od veľkosti vašeho mesta alebo obce.
Q
Ste oveľa lacnejší ako konkurencia… Prečo?
A
Robíme to čo konkurencia ale oveľa efektívnejšie. Inovatívne riešenie ktoré sme zvolili nám umožňuje udržiavať stovky klientov s minimálnymi nákladmi ale obrovskými benefitmi pre klienta.
Q
Viete k stránke poskytnúť aj hosting, doménu alebo emaily?
A
Hosting stránky je zahrnutý v základnej cene a nie je ho treba doplácať (čo znamená ďalšie ušetrené náklady). Doménu a maily vám vieme zabezpečiť. Cena domény je približne 14 € bez DPH ročne. Cena mailov je závislá od zvoleného mailového balíka, začína približne na 35 € bez DPH ročne za 5 mailových schránok.
Q
Spĺňajú Moderné obce všetky požiadavky z vyhlášky kladené na webové sídla samospráv?
A
Áno, pri vytváraní stránok sme spolupracovali s ministerstvom a konzultovali sme všetky ich požiadavky, tak aby stránky vyhoveli vyhláške. Keďže už prevádzkujeme veľmi veľa webových stránok obcí, pravidelne prechádzajú kontrolou zo strany úradov. V prípade ak je objavený nejaký nedostatok, okamžite sa vyrieši hromadne pre všetky obce v projekte.
Q
Čo potrebujem k prevádzke alebo správe projektu?
A
Nič extra špeciálne, stačí Vám bežný prehliadač, ideálne Google Chrome alebo Mozilla Firefox.
Q
Ako rýchlo mi viete stránku a mobilné aplikácie dodať?
A
Ukážkovú stránku Vám vieme vytvoriť do 3 dní, hotová stránka je spravidla nasadená do 7 dní od podpisu zmluvy. Aplikácie sa vytvárajú spravidla až keď beží stránka, ale keďže sa samé naplnia obsahom zo stránky, ich nasadenie nezaberie viac ako 1 pracovný deň.
Q
Mám už existujúcu stránku, ako z nej dostanem obsah na novú stránku?
A
Obsah spracujeme zo starej stránky do novej zdarma v rozsahu 8 pracovných hodín. Tento objem práce spravidla stačí aby sa preniesol obsah, ak by vo vašom prípade nestačil, ďalší postup sa dohodne individuálne.
Q
Potrebujem k spravovaniu stránky nejaké školenie?
A
Nie, stačia Vám bežné počítačové znalosti, ovládanie práce s internetom a Windows. Každopádne nemajte obavy, radi vás zaškolíme a zatiaľ to každý bez problémov zvládol.
Q
Ako je to s dizajnom stránky? Je všade rovnaký?
A
Všetky stránky síce používajú rovnaký dizajn, viete si ale nastaviť jeho základnú farebnú schému + farebnosť hlavného menu. Dizajn je ale navrhnutý tak, aby ho tvoril obsah. Ak teda obec použije na stránke svoje novinky, so svojimi fotkami a obsahom, celú stránku si ušije podľa svojich predstáv. Uniformita sa takto v maximálne možnej miere vytráca. Okrem toho dizajn pravidelne inovujeme aby bol stále aktuálny a moderný, čo by bolo pri dizajne na mieru extrémne finančne náročné.
Q
Konkurencia ale dizajnuje stránky na mieru, nie je to lepšie riešenie?
A
Žiadny z našich hlavných konkurentov nedizajnuje stránky na mieru a používa šablónové riešenie ako my. Je to aj možnosť si dať stránku nadizajnovať agentúre na mieru, ale pozor. Žiadna agentúra Vám nebude dizajn aktualizovať pravidelne tak ako my. O 4 roky skončíte so 4 roky starým dizajnom a môžete začať znova, pretože sa trendy zmenili.
Q
Aký je rozdiel medzi mobilnou (responzívnou) verziou a mobilnou aplikáciou?
A
Mobilná verzia webu znamená, že webová stránka sa na mobilnom zariadení prispôsobí tak, aby bola dobre čitateľná. Mobilná verzia je zahrnutá v základnej cene webu a dostanete ju vždy. Mobilná aplikácia je program, ktorý si môže občan stiahnuť do Androdiového zariadenia alebo iPhonu. Mobilná aplikácia má nesporné výhody, dokáže napr. doručovať push notifikácie občanom neobmedzene a zdarma, dokáže používať fotoaparát a GPS pre zasielanie podnetov a starostovi. Mobilné aplikácie sú za príplatok (viac sekcia „Cenník služieb“).
Q
Ak sa chceme stretnúť a dozvedieť viac, prídete k nám do obce?
A
Aktuálne preferujeme online kontakt, ale ak to pandemická situácia dovolí, radi Vás navštívime vo vašej obci alebo meste kdekoľvek na Slovensku. Sídlime v Nitre, ale klientov pravidelne navštevujeme aj na východnom Slovensku.