O projekte

Viac o projekte Moderné obce, jeho idea, klienti a smerovanie

Kto sme a ako to začalo? 

Prevádzkovateľom projektu Moderné Obce je spoločnosť EWORKS.sk. Idea projektu vznikla v čase, keď sme pripravovali stránku pre mesto Nitra. Stránka sa čoskoro stala veľmi populárnou a začali sa na nás obracať starostovia menších obcí s požiadavkou, že by tiež radi mali podobnú webovú stránku. 

Veľmi skoro sa ale ukázalo, že nie je v finančných možnostiach obcí prevádzkovať podobnú stránku ako veľké mesto. Preto sme prišli s riešením mať stránky v jednom zdieľanom systéme, v ktorom budú aj náklady na prevádzku a vývoj zdieľané medzi viacero menších obcí. Tak vznikol projekt Moderné obce. 


Komu je projekt Moderné obce určený? 

Typickým klientom projektu sú menšie a stredné obce, ktoré potrebujú prevádzkovať modernú webovú stránku, ale nechcú si ju dať naprogramovať od začiatku. Tým sa vyhnú veľkým finančným investíciám, strate času a možným pochybeniam pri vlastnom vývoji stránky. 

Moderné obce sú overeným riešením, ktoré používa už veľa obcí. Rokmi sme projekt odladili tak, aby obsahoval všetko čo môže obec potrebovať, preto by Vám nemalo nič chýbať. Zákonnosť stránok je overená priamo s ministerstvom, s ktorým sme diskutovali všetky požiadavky vyplývajúce z vyhlášky. 


Čo presne Moderné obce sú? 

Zjednodušene webová stránka pre obec s systémom pre správu obsahu. To ale nie je všetko, Moderné obce sú od začiatku vyvinuté pre potreby obcí a obsahujú všetky funkcie ktoré môže obec potrebovať k prevádzke modernej stránky. 

Skrátene, nájdete tu novinky, úradnú tabuľu, kalendár udalostí, zverejňovanie súborov, vyhľadávanie, fotogalérie, videogalérie, informácie o obci, predpoveď počasia, verziu pre nevidiacich, modul „napíšte starostovi“, partnerov obce a mnoho ďalších užitočných funkcií. 


Prečo si vybrať Moderné obce?

Snažíme sa nezaspať a udržovať stránky maximálne moderné, tak ako nám to len vyhláška a jej obmedzenia umožňujú. Stránky sú použiteľné na mobile a na žiadosť Vám vieme pripraviť aj mobilnú aplikáciu. Súčasťou projektu sú aj sociálne siete, aby ste zostali v stálom kontakt s občanmi.

Cena projektu je v porovnaní s konkurenciou veľmi výhodná a zaujímavá. Nejdete do žiadneho rizika, stránku Vám pripravíme a budete ju platiť, len ak budete spokojný a bude Vám vyhovovať.