Porovnanie cien

Sme neporovnateľne lacnejší ako konkurencia, pretože sme neporovnateľne efektívnejší.

Vieme, že cieľom každého starostu je investovať obecné prostriedky rozumne a uvážene. Preto sme pre Moderné obce zvolili spôsob financovania na mesačnej báze s nulovými obstarávacími nákladmi (0 € za vytvorenie stránky). Nekupujete teda žiadnu mačku vo vreci, web dostanete na vyskúšanie zdarma a mesačný poplatok 28 € budete platiť, len ak budete spokojní.

Porovnanie s bežnou konkurenciou

Našu cenu sme porovnali s náhodne vybratou realizáciou konkurencie*, kde mesto zaplatilo jednorázovú platbu + mesačný poplatok. Ak si tieto poplatky spočítame a zobrazíme ich v grafe, zistíme že za prvé 2 roky s Modernými obcami ušetríte viac ako 1800 €. Každý ďalší rok ušetríte viac ako 300 €.

Za jedno volebné obdobie starostu sa teda bavíme o úspore 2000 až 3000 €, čo už je suma, ktorá skutočne stojí za zváženie.

Moderné obce skutočne nemajú žiadne skryté poplatky a neplatíte extra za žiadne moduly, všetky funkcie stránky sú zahrnuté v základnej cene.

Mesačný prenájom vs. jednorázová platba

Jednorázová platba sa môže zdať v porovnaní s mesačným prenájmom ako výhodná možnosť, proste „zaplatíme raz a už nebudeme nikdy platiť“. Reálne to tak ale nie je. Porovnali sme najlacnejšiu konkurenčnú ponuku s Modernými obcami a zistili sme, že aj 2 – 3 ročný prenájom Moderných obcí je stále výhodnejší ako jednorázová platba u najlacnejšej konkurencie.

Hlavný problém jednorázovej platby ale nie je cena ale fakt, že dostanete „jednorázový“ web, ktorý nie je kontinuálne modernizovaný. Dnes technológie extrémne napredujú a bežný životný cyklus webov je okolo 2, max 3 rokov, potom zastarajú. Napr. pred pár rokmi nebolo vôbec bežným zvykom robiť k stránke mobilnú verziu. A chceli by ste v dnešnej dobe, keď chodí na stránky 70% občanov z mobilu, webovú stránku bez mobilnej verzie? Asi nie. Ak teda chcete, aby vaša obec držala krok s dobou, bude nutné takúto stránku po 2 – 3 rokoch prepracovať na novo a teda aj znova „jednorázovo“ zaplatiť.

*Údaje vychádzajú z voľne dostupných zverejnených informácií a môžu sa pri každej webovej stránke konkurencie líšiť, nedajú sa preto paušalizovať.